18-07-2025

VVRV start proef: direct na examen voorlopige uitslag aan kandidaat.

Vanaf 1 augustus 2025 start VVRV met het geven van de voorlopige uitslag van de examens aan de kandidaat, direct na afloop van het examen. Voor de theorie examens komt de voorlopige uitslag (voldoende of onvoldoende) direct na het examen in de computer bij Lamark in beeld. De percentages die de kandidaat heeft behaald in de verschillende examen onderdelen zijn dan nog niet beschikbaar, die volgen binnen enkele dagen met de definitieve uitslag per brief / e-mail naar de aanvrager van de examens. Dat is op dezelfde wijze als nu het geval is.

Voor de simulatie examens wordt de voorlopige uitslag van het examen door de examinator mondeling aan de kandidaat meegedeeld. In het geval dat de kandidaat een onvoldoende heeft behaald, zal de examinator op hoofdlijnen aangeven welke fouten zijn gemaakt. Daarbij zal de examinator dezelfde categorieën toelichting geven als nu het geval is in de resultaatbrief. Net zoals bij de theorie examens volgt bij de simulatie examens de definitieve uitslag per brief / e-mail aan de aanvrager van het examen. 

Het gaat om voorlopige uitslag, omdat de resultaten nog moeten worden verwerkt en gecontroleerd, voordat deze definitief zijn. VVRV neemt een proef met deze werkwijze, omdat er zowel voor kandidaten als VVRV voor- en nadelen verbonden zijn aan het direct geven van de uitslag en we die in de praktijk willen ervaren en toetsen, alvorens we een definitief besluit nemen. Na 6 maanden zal daarom een evaluatie worden uitgevoerd.

Bij de simulatie examens treindienstleider is de huidige praktijk al dat de uitslag van het examen direct aan de kandidaat wordt meegedeeld.

Terug naar het overzicht